Замовлення від 1000 грн - Безоплатна Доставка!

Свято 8 березня - Міжнародний жіночий день (Свято весни).

Свято 8 березня - Міжнародний жіночий день (Свято весни).

Свято 8 березня - Міжнародний жіночий день (Свято весни)

Дорогі жінки, вітаємо вас з Міжнародним жіночим днем! Бажаємо вам тепла і любові в серцях, чудового настрою і прекрасного самопочуття. Будьте красиві, щасливі, даруєте усмішки, радійте та отримуйте чудові враження. Ви – чарівні!

Історія свята 8 березня


8 березня - "Міжнародний жіночий день", свято весни і підвищеної уваги до жінки. 8 березня наші прекрасні жінки чекають від нас ніжності, квітів і подарунків. Така традиція дня. Всі ми чекаємо на це свято, радіємо йому коли він настає, але рідко хто вникає в початковий його сенс. З плином часу, сенс свята 8 березня зникає остаточно, і іноді ми задаємо собі питання: що, власне, і навіщо ми святкуємо 8 березня "Міжнародний жіночий день"?

Свято 8 березня, спочатку замислювався зовсім не як день прославлення Прекрасної Дами, а як свято жінки-революціонерки. Саме це свято газета "Правда" на зорі революції називала "днем жіночого Робітничого Інтернаціоналу", це свято тих жінок, які прагнули і прагнуть бути рівними в правах з чоловіками, це є день емансипації. На жаль, в даний час свято втратило своє колишнє історичне призначення. Хоча, у багатьох країнах, у цей день все ще проходять масові акції феміністок, і цей день багато жінок сприймають як день боротьби з сильною статтю.Історія свята 8 березня

Америка, або перший жіночий профспілка

У Нью-Йорку в 1857 році 8 березня робітниці швейних і взуттєвих фабрик зібралися на маніфестацію. Їх вимогами були поліпшення умов праці, скорочення тривалості робочого дня, рівну з чоловіками заробітну плату. В ті часи жінки працювали до 16 годин на добу, отримуючи за свій труд копійки. Після рішучих виступів чоловікам все ж вдалося добитися введення робочого дня тривалістю 10 годин. У той час, на багатьох підприємствах у США почали виникати профспілкові організації. 8 березня 1857 року утворився ще один профспілка - і його членами вперше виступили жінки. Саме в цей день у Нью-Йорку, у багатьох містах сотні жінок вийшли на демонстрацію, з требаванием подання їм виборчого права.


Клара Цеткін

Європа. Історія свята 8 березня традиційно зв'язується з Кларою Цеткін. Це жінка створила революційний загін, який складався тільки з жінок, вона вирішила включити нестримну енергію жінок на боротьбу з експлуататорами. Створення це загону було справою не одного дня, але все ж вирішено було вибрати тет день, який можна було б вважати Днем Народження "жіночого пролетаріату".


У 1910 році на 2-ій Міжнародній конференції жінок-соціалісток у Копенгагені за пропозицією Клари Цеткін про заснування "дня боротьби за права жінок" була прийнята резолюція про те, щоб щорічно проводити жіночий день, який в першу чергу слугує агітації за надання жінкам виборчого права". Це прозвучало немов заклик до всіх жінок світу піднятися на боротьбу за рівноправність. У відповідь на цей заклик багато жінок різних країн включаються в боротьбу проти злиднів, виступають за право на працю, повагу до своєї гідності, за мир.


за пропозицією члена ЦК соціал-демократичної партії Олени Грінберг датою Міжнародного жіночого дня було затверджено 19 березня. І саме 19 березня в Німеччині, Австрії, Данії і Швейцарії відзначався перший Міжнародний жіночий день. У 1912-му він проходив у тих же країнах, але вже 12 травня. У 1913-му-за організаційних труднощів вийшов повний різнобій: у Німеччині відзначали 12 березня, в Австрії, Чехії, Угорщини, Швейцарії, Голландії - 9 березня, у Франції та Росії 2 березня. Але тільки в 1914 році повсюдно вперше Міжнародний жіночий день провели 8 березня, в силу збігу його з неділею, іншими словами, з неробочим днем - вихідні. Так свято "Міжнародний жіночий день" закріпився на цій даті.


Антисемітизм...

Згідно вельми популярної теорії диякона Андрія Кураєва - вибір числа належав Кларі Цеткін, що зв'язала народження нового загону, що бореться проти несправедливості, з історією єврейського народу. Багато століть тому цариця Есфір своєю хитрістю врятувала народ від знищення. Саме цій жінці присвячений щорічний, найвеселіше єврейське свято - свято Пурим. Святкується воно на переході від зими до весни, а в 1909 році він відзначався напередодні 8 березня.


Офіційну позицію Російської православної церкви однозначно висловив Алексій ІІ ще в кінці 1991 року в Нью-Йорку на зустрічі з американськими рабинами: "Єднання юдейства і християнства має реальне підґрунтя духовного і природного споріднення і позитивних релігійних інтересів. Ми єдині з жидами, не відмовляючись від християнства, не всупереч християнству, а в ім'я і в силу християнства, а іудеї єдині з нами не всупереч іудейства, а в ім'я і в силу істинного юдейства... Єврейський народ близький нам по вірі. Ваш закон - це наш закон, ваші пророки - наші пророки. Десять заповідей Мойсея зобов'язують християн, як і євреїв. Ми бажаємо жити з вами в мирі та злагоді, щоб ніяких непорозумінь, ворожнечі і ненависті не було між нами".


Свято Пурим - "Рідний брат" Масляної

Пурим не відноситься до свят релігійним, він є рідним братом нашої Масниці, європейського Карнавалу, грецьких Діонісій (або Вакханалій), болгарського Кукере, перської Новруз-Байрам. Це свято на честь побиття ворогів і сходить до 480 році до Різдва Христового, коли старозавітний народ, народ твердошиїй", з допомогою хитрості Есфірі звільнився від влади персів. Історія цариці Есфірі докладно описана в однойменній книзі, що входить до складу Біблії.

Цариця Есфір шанується Церквою поряд з іншими старозавітними праведниками в тиждень Праотець (за два тижні до Різдва Христового).


Свято Жінок-мироносиць, або даруйте жінкам квіти не тільки 8 Березня!

Засновники Радянської держави були войовничими атеїстами, і навряд чи керувалися іудейськими релігійними мотивами при виборі дати для "жіночого дня". Їм потрібно було створити свою систему вірувань, обрядів і ритуалів у противагу Церкви. Радянські традиції - пародія на духовне життя, фальшивка, пропагандистська пустушка. Партія замість Церкви, труп вождя замість Спасителя, портрети керівників замість ікон, партз'їзду замість церковних Соборів, демонстрації замість хресних ходів... Замість вшанування Пречистої Матері Божої, люмпенізованої робітничо-селянської натовпі був запропонований "жіночий день", так вдало вписався в радянський календар. Та й важко вибрати найкращий час для святкування, ніж ранню весну, коли пробуджується від зимового сну природа, по-весняному починає світити сонце і розпускаються перші квіти-проліски.


Наші сучасники особливо не замислюються про витоки святкування 8 березня, а просто сприймають цей день як привід подарувати квіти своїм дорогим жінкам. Але варто пам'ятати і шанувати традиції, тим більше що в Православній Церкві третю неділю після Пасхи присвячено спогадам дружин-мироносиць, які ранок Воскресіння поспішали до Гробу Христа і першими отримали радісну звістку про Його воскресіння з мертвих. І якщо так, то давайте пам'ятати, що наших дружин і матерів, сестер і колег ми можемо вітати коли Церква прославляє турботу і вірність жон-мироносиць. А ще краще, давайте не будемо забувати їх і в інші дні! Тому - даруйте подарунки і квіти коханим жінкам не тільки на 8 березня.